Skip to main content
Німеччина потребує медперсоналу з інших країн

Німеччина потребує іноземного медперсоналу

 

Згідно з недавнім дослідженням, без іноземних працівників, система догляду Німеччини, ймовірно б, розвалилась.
Збільшення кваліфікованого персоналу за рахунок іноземних працівників значно зростає. 

У багатьох країнах Європи зростає потреба в медсестринському персоналі через дедалі старіше населення. Німеччина не є винятком. Індустрія догляду в Німеччині роками страждає від нестачі персоналу. 

Дослідження Інституту ринку праці та професійних досліджень (IAB) показує, що система догляду в Німеччині, ймовірно, розвалилась би без іноземних працівників.  Кожен шостий медсестринський персонал  приїжджає з-за кордону.

 З 2022 року поповнення зайнятості в медсестринському секторі відбувається лише за рахунок іноземних працівників.  Однак, в цілому, кількість медперсоналу в Німеччині скорочується. За словами дослідника IAB Хольгера Зайберта, серед медперсоналу значно більше старших, ніж молодих. «Багато з них досягнуть пенсійного віку в найближчі кілька років».

 Високий попит на медсестринський персонал.

 Потреба величезна: загальна зайнятість у медсестринських професіях зросла на 26 відсотків з 2013 по 2023 рік. Іноземні працівники досягли дуже непропорційного зростання зайнятості за цей період: у  догляді на людьми похилого віку на 273 відсотки (майже 87 000 осіб). 

Зростання на 109 000 іноземців також спостерігалося в медсестрах - рівень їх зайнятості зріс на 256 відсотків. У сфері сестринської справи частка іноземних медсестер серед усього медсестринського персоналу зросла з 4,9 до 14,5 відсотка за десять років. У професіях по догляду за пристарілими частка іноземців у 2023 році становила 18,9 відсотка, що на дванадцять пунктів вище, ніж у 2013 році. 
«Іноземний медсестринський персонал значно пом’якшує демографічне зменшення чисельності німецьких працівників», — сказав дослідник IAB Зайберт. Більшість медперсоналу приїжджає із країн, що не входять до ЄСВ.

 У 2023 році в Німеччині працювало більше іноземних медсестер із країн, що не входять до ЄС, ніж із ЄС. До ЄС часто приїжджають медсестри з Польщі, Хорватії та Румунії. Турки та серби становлять велику групу серед медперсоналу з третіх країн.

Німеччина продовжуватиме покладатися на приїзд медсестер з-за кордону, тим більше що багато німецьких співробітників, як очікується, вийдуть на пенсію найближчими роками, вважають у IAB.

Німеччина охоче прийме на роботу та підтримає у навчанні медперсонал із країн Східної Європи: України, Росії, Білорусії, Казахстану.

Джерело: https://www.tagesschau.de/wirtschaft/arbeitsmarkt/auslaendische-pflegekraefte-studie-100.html